Kozły Poznań meldują się w finale TopLigi!!!

Wczoraj w Kamionkach pod Poznaniem rozegrany został mecz półfinałowy w najwyższej klasie rozgrywkowej futbolu amerykańskiego w Polsce w którym na przeciw siebie stanęły drużyny Kozłów Poznań i Monarchs ząbki. Był to już trzeci pojedynek w tym sezonie miedzy tymi zespołami z którego po raz trzeci zwycięsko wyszła drużyna z Poznania. Wielkie uznanie należy się ekipie z Ząbek, która w swoim pierwszym sezonie zaszła tak daleko, jednak doświadczenie i ogranie Kozłów zwyciężyło.

Cały mecz nie zaczął się po naszej myśli i mocnym uderzeniem zaczęli Gości którzy szybko wyszli na prowadzenie, nasi zawodnicy jednak szybko się pozbierali i doprowadzili do wyrównania, to wszystko w pierwszej kwarcie. Druga kwarta była również bardzo wyrównana i zakończyła się wynikiem 0:0, a po gwizdku kończącym pierwszą połowę na tablicy wyników widniał wynik 7:7.

Trzecia i czwarta kwarta to już dominacja Kozłów, i tak trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 14:0, a czwarta, gdzie w końcówce nastąpiło małe rozluźnienie w szeregach poznańskiej drużyny i do głosu doszli zawodnicy z Ząbek, zakończyła się wynikiem 14:8 dla poznaniaków.

Cały mecz zakończył się wynikiem 35:15 dla Kozłów i to zwycięstwo dało nam historyczny awans do finału TopLigi, który rozegrany zostanie w 21 lipca na stadionie Zawiszy Bydgoszcz, Zapraszamy do wspierania naszych w tym najważniejszym pojedynku sezonu.

A tak prezentuje się zwycięska ekipa. GRATULACJE!!

Więcej zdjęć znajdziecie w galerii.