Klub KOZŁY Poznań to jedna z ośmiu Topligowych drużyn Futbolu Amerykańskiego w Polsce, jedyna taka w województwie wielkopolskim. Swoją działalność KOZŁY rozpoczęły w 2005 roku w Poznaniu. Od lat jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Polskiego Związku Futbolu Amerykańskiego (PZFA) i gramy w najwyższej klasie rozgrywkowej Futbolu Amerykańskiego (PLFA www.plfa.pl) w naszym kraju.

Barwy klubowe: biały, niebieski

Liczba zawodników: 60 seniorów, 30 juniorów

Miejsce rozgrywania meczy: Poznań – Stadion POSiR Golęcin

Mecze Kozłów Poznań zawsze organizowane są jako wydarzenie dla całej rodziny. Podkreślamy zdrową sportową rywalizację oraz wsparcie okazywane zawodnikom własnej jak i przeciwnej drużyny. Promujemy rodzinną atmosferę panującą na naszych spotkaniach oraz atrakcje towarzyszące imprezom sportowym (przed i po meczu jak również w trakcie przerw) takie jak konkursy sprawnościowe, występy cheerleaderek, plenerowe gry i zabawy skierowane do najmłodszych, punkty gastronomiczne dostępne podczas spotkań i wiele innych.

Każdemu spotkaniu towarzyszy oprawa muzyczna i komentarz sportowy prowadzony przez doświadczonego konferansjera, który w przystępny sposób przybliża podstawowe zasady futbolu amerykańskiego tym, którzy dotychczas nie mieli okazji wgryźć się w tajniki tej dyscypliny.

Największe sukcesy:

  • 3 miejsce w Mistrzostwach Polski w 2010 i 2014
  • 2 miejsce w Mistrzostwach Polski U19 w 2017
  • 2 miejsce w Mistrzostwach Polski J8 w 2018
  • 2 miejsce w Mistrzostwach Polski w 2018

Stowarzyszenie Klub Sportowy Kozły Poznań działa w oparciu o Statut.