„Pracowity” weekend.

Miniony weekend dla naszych zawodników był bardzo pracowity, a co najważniejsze zwycięski zarówno dla seniorów jak i juniorów, ale po kolei.

W sobotę, 2 czerwca na stadionie na poznańskim Golęcinie odbywał się drugi turniej juniorski J8, udział w turnieju brały aż cztery drużyny: Młoda Husaria Szczecin, Warsaw Eagles, Archers Bydgoszcz i oczywiście Kozły Poznań. Rozegrane zostały cztery mecze, każdy z zespołów rozegrał po dwa spotkanie. Kozły Poznań zmierzyły się z zawodnikami z Bydgoszczy i ze Szczecina zdobywając łącznie 58 punktów nie tracąc ani jednego.

Pierwszy nasz mecz przeciwko Archers Bydgoszcz zakończył się wynikiem 32:0, wynik spotkania otworzył debiutujący w naszych barwach na pozycji QB Maciej Kubicki 15 jardowym biegiem.  Maciej w III kwarcie zdobył jeszcze podwyższenie(jedyne w tym spotkaniu), a podczas całego spotkania fenomenalnie rozdzielał piłki pomiędzy naszych WR-ów Ivo Jakubowskiego oraz Kacpra Pawlaczyka. Ivo zdobył jedno przyłożenie, a Kacper trzy z czego jedno po 70 jardowym biegu.

Drugie nasze spotkanie tego dnia, przeciwko Młodej Husarii, także przebiegało pod nasze dyktando, nasza obrona skutecznie rozbijała ataki przeciwników nie pozwalając zbliżyć się do naszego pola punktowego. Za to gracze z naszej ofensyw grali równie skutecznie co w pierwszym spotkaniu. Obydwaj nasi WRzy zaliczyli po dwa przyłożenia, tym razem to grający z numerem 88 Ivo zaliczył długi bieg(55 jardów). W tej rozgrywce identycznie jak w poprzedniej udało nam się tylko raz zdobyć podwyższenie. Ostatecznie spotkanie po świetnej postawie naszych zawodników zakończyło się wynikiem 26:0.

Po zakończeniu sobotnich rozgrywek zostały wręczone nagrody indywidualne dla zawodników, z Kozłów otrzymali:

Markus Graja – najlepszy zawodnik defensywy

 

Maciej Kubicki – MVP turnieju

A po meczach i wręczeniu nagród znaleźliśmy też czas na wspólne rozmowy przy grillu 🙂

Więcej zdjęć znajdziecie w galerii